O autorovi

 

Lukáš Fibrich (*1974) je externím výtvarníkem časopisu ABC.
Absolvoval Filmovou fakultu Akademie múzických umění (katedra animované tvorby) a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (ateliér filmové a televizní grafiky) v Praze. Od roku 1990 pravidelně spolupracuje s časopisem ABC, publikoval zde přes 5000 kreseb. Počínaje rokem 2002 zde každých čtrnáct dní otiskuje autorský komiks Kocour Mourrison, který se v roce2006 dočkal i souborného knižního vydání. V ABC Fibrich dále publikoval komiksové adaptace Verneových románů Zlatý povětroň a Ocelové město, parafrázi Erbenova Vodníka, cyklus komiksových portrétů slavných vědců a řady dalších kreslených příběhů.

Je autorem pěti krátkých kreslených filmů, ilustroval 15 jazykových učebnic, převážně pro plzeňské nakladatelství Fraus. Věnuje se též zakázkám od reklamních agentur a filmových produkcí.

 kontakt: lukas@mourrison.cz

web: www.fibrich.cz, www.mourrison.cz


 


Jméno Tukie vymyslel Matouš Fibrich. Byly mu tehdy čtyři roky. To není moc, ale na zápis do komiksové historie to stačí.


Dramaturgem komiksu Mourrison a stripů Tukie je Jan Klos. Opravuje výrazy a gesta figur, dokáže vhodně zestručnit text a vylepšit pointu. Taky dodal některé náměty. Většinu jeho připomínek autor akceptuje.


 Truchlivý hrdina

Jsem skutečně vyjímečným komiksovým hrdinou? Nejsem spíš obyčejným komiksovým zbabělcem? Ach jo.


Tuto stránku můžete 

Sdílet na Facebooku 

nebo kliknout na

 

 


Znáte příběhy mýho kámoše Mourrisona? Taky tam hraju. Baví mě to, jen ty honoráře by mohly bejt vyšší.

Stačí kliknout na ikonku...Mourrison


A taky se podívejte na stránky ábíčka. Tam vycházím každých 14 dní, mám tam pronajmuté 2+1, čili celkem 3 obrázky v jednom stripu.


Osobní www stránky autora jsou k nahlédnutí zde.