Jmenuju se Tukie.

 Jsem komiksový hrdina. Je s tím spousta práce, mám tudíž velkou spotřebu energie. Proto ji pravidelně doplňuju. Poprvé jsem se objevil v roce 2002 v ábíčku v 12. díle Mourrisona.

Moje oblíbené jídlo: každé, které je na mém talíři.

Můj oblíbený přítel: Mourrison.

Moje oblíbená činnost: vyjít každých 14 dní v ábíčku.

 


Objektivní charakteristika hlavní postavy

Obézní kocour Tukie je prototypem outsidera, jakých zná světová literatura desítky. On sám nezná ani jediného. Tukie je tragickou figurou, která nikdy nemůže překročit sebe sama. Není na to dost mrštná. Hrdina je sám se svými myšlenkami, jež většinou ani nestojí za publikování. Může být něco smutnějšího?


Zásobárna námětů

Některé z těchto stripů už vyšly v ábíčku, jiné tam teprve vyjdou a je tu taky několik takových, které se do časopisu nikdy nedostanou. Ne proto, že by byly horší, ale prostě nejsou dost vhodné. Považujte tento web za jakousi zásobárnu mých minulých a budoucích námětů či scénářů pro ABC.

Proč skicy?

Je tu pár kreseb, které jsou sice pouze naskicované, ale obsah už je definitivní. Nemůžu si dovolit otisknout je v tomto stavu v v ábíčku, tam se víc hodí ty barevné a propracované. Lehce načrtnuté skicy však nejsou nijak horší, jsou jen "živější".
 


Historie projektu "Hovory k sobě"

Autor kocoura Tukieho píše:

Stalo se to na Vánoce 2007. Mezi dary, které jsem objevil pod stromečkem, byl i balíček s útlou knížkou "Tukie: Hovory k sobě". Titěrný svazek menší než svazek mrkve byl impulsem a inspirací k touto rozsáhlému dílu. V knížecce byly stripy s Tukiem, které vymyslel (a ze starých kreseb z ábíčka sestavil) můj vyjímečný brácha Marek. To on vytušil, že Tukie má velký potenciál stát se hvězdou a komiksovou celebritou. Hned mě napadlo, že takovou knížku musím zvládnout taky. Tenhle webový projekt je určitý mezistupeň. Zveřejněné stripy jsou tedy někde na půli cesty mezi myšlenkou a vyjádřením.  (Někde už  je jen vyjádření a myšlenka zůstala bůhvíkde.) Význam projektu zřejmě mohou docenit až budoucí generace.

Díky, Marku.

Lukáš Fibrich, v Praze 25.5.2008


 Truchlivý hrdina

Jsem skutečně vyjímečným komiksovým hrdinou? Nejsem spíš obyčejným komiksovým zbabělcem? Ach jo.


Tuto stránku můžete 

Sdílet na Facebooku 

nebo kliknout na

 

 


Znáte příběhy mýho kámoše Mourrisona? Taky tam hraju. Baví mě to, jen ty honoráře by mohly bejt vyšší.

Stačí kliknout na ikonku...Mourrison


A taky se podívejte na stránky ábíčka. Tam vycházím každých 14 dní, mám tam pronajmuté 2+1, čili celkem 3 obrázky v jednom stripu.


Osobní www stránky autora jsou k nahlédnutí zde.